Kavitasyon

Kavitasyon nedir?

Cerrahi olmayan bir yöntem olup; yüksek bir teknolojiyle güvenli ve etkili bir şekillendirme ve yağ kırma cihazıdır. Düşük frekanslı ses dalgalarıyla, çalışıldığı alandaki yağ hücrelerini parçalarken diğer doku ve organlara zarar vermez. Sadece yağ hücrelerini parçalayacak derinliğe ulaşır. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar metabolik ve fiziksel yollardan vücuttan atılır. Kavitasyonun sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kavitasyon’un etkin sonuçları nelerdir?

Her uygulama sonrası ölçümde;yağ dokusunda incelme  ve vücut alanında incelme sağlanır

Uygulama yapılan alanda her seansta 1-10 cm arasında incelme kaydedilebilir.İncelme miktarı,yağ dokusunun kalınlığına bağlı değişkenlik göstermektedir. Cihazın kalıcı etkinliği sonrasında uygulanması gereken yağsız diyete uyuma göre değişir.

Kavitasyon’un etki mekanizması nedir?

Kavitasyon düşük frekanslı ultrasound teknolojisini kullanarak yağ hücrelerini parçalar.Yağ hücrelerin çeperleri çok çabuk parçalanabilme özelliği taşır. Ses dalgalarıyla kabarcıklar oluşur ve bu kabarcıklar pozitif ve negatif enerji uygulayarak yağ membranlarının tahrip olmasını sağlarlar.Yağ hücre membranı kolaylıkla parçalanabilme özelliğine sahiptir.Sonuç olarak ultrasonik enerji ile  yağ hücre membranları parçalanır ve yağ hücre sayıları azalır.

Akustik ses dalgaları ile çalışılan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve bölge dokuda incelme şeklinde kendini gösterir.

Kavitasyon nasıl bir uygulamadır?

Acısız ağrısız iğnesiz özel bir başlığı vardır, konforlu bir işlemdir. Hiçbir cerrahi olmayan yöntem elbette oradan yağ dokuyu direkt alma etkisi yaratmaz. Fakat kavitasyon ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerinde dönüşür ve sizin tarafınızdan harcanabilir hale gelir. Yani hastanın seansa girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür.

Tedavi sonrası yapılması gereken özel durumlar nelerdir?

Tek bölge için 10 gün aralıkla 5 seans uygulanabilen bu tedavide her seans sonrası hastanın izlenmesi gereken bir haftalık diyet protokolü vardır ki bu da hekiminiz tarafından size verilir.Diyetsiz hiç bir sistemden mucize beklememek gerekir.

Kavitasyon ile artan serbest yağ asitlerini tüketmek için yaklaşık 7 gün boyunca sıfıra yakın yağ içeriği olan bir diyet izlemeniz gerekli.Çünkü kavitasyon ile kendi yağınızı enerjiye çevirme sağlanır. Zayıflama tek başına yağ hücrelerinin azaltılması ve bölge dokunun incelmesi ile sınırlı olmamalıdır. Hoş görünümlü bir beden için cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gereklidir. Sizinle aynı kiloda aynı boyda ve aynı yaştaki hemcinsinizin sizden daha ince görünmesinin nedeni sıkı bir ciltten başka bir şey değildir.Kavitasyon cilt elastikiyetini de arttırmakta böylelikle sarkmalarda da etkili olmaktadır.

Dr. Dilek CAN

  • CİHAZLARIMIZ

  • Ziyaretçi Defteri

  • Takvim

  • İstatistik

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Dr. Dilek CAN  - BİGEST (Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam Merkezi)