Medikal Cilt Bakım

Cilt bakımları, cilt kalitesini korumak ve düzeltmek amacıyla uygulanır. Ergenlik çağından itibaren iyi bir temizleme alışkanlığı kazandırılarak, düzenli cilt bakımı yaptırılması önerilmektedir.

Medikal cilt bakımımızda merkezimizde cildin ihtiyacına göre FDA onaylı ürünlerimizle hizmet verilmektedir.Kırışıklık tedavisinde,yüz renginin aydınlatılmasında,hassas ciltlerde hassasiyetin azaltılmasında,akneli ciltlerde fazla yağı ciltten uzaklaştırmada etkilidir.

Medikal cilt bakımı 15 gün aralıklarla 6 seans uygulanmaktadır.Uygulama sonrası 24 saat etkin maddelerin ciltten uzaklaştırılmaması,cildin yıkanmaması gerekmektedir.Günlük hayatınızı olumsuz etkileyecek herhangi bir rahatsızlık söz konusu değildir.

Cildinize uygun evde bakım ürünleri önerilmektedir.

Önemli olan nokta, uzman estetiysen ve doktor tarafından doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır.

Yapılan  Medikal Bakımlar

* Temel bakım

* Akneye karşı bakım

* Lekelere karşı bakım

* Nem dengeleyici bakım (hassas ciltler için)

Cilt bakımı neden gereklidir?

Cildimiz UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, yaş,hormon bozuklukları,yanlış beslenme gibi nedenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Sadece estetik değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Cilt bakımı cildin asitlik derecesini düzenlemek, gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamakta en önemli unsurdur.

Kimler cilt bakımı yaptırmalıdır?

18 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi ayda bir kez cilt bakımı yaptırması öneriliyor. Akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için uygulanıyor.

Dr. Cilek CAN

  • GÜZELLİK MERKEZİ

  • Ziyaretçi Defteri

  • Takvim

  • İstatistik

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Dr. Dilek CAN  - BİGEST (Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam Merkezi)