Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik Nedir?
Kabaca tabir ile uzanarak spor yatmış etkisi elde etme işlemidir.Diğer adı elektroterapidir.

Nasıl Uygulanır?
Bu işlem özel bir alet yardımı ile uygulanır. Bu aletin bandajları, vücudun belli bölgelerine sarılır. Bandaj içinde olan iletici teller kasları çalıştırır ve spor etkisi yaratılmış olur. Böylece bölgesel incelme sağlanır.

Nasıl Etki Eder?
Bu işlemde özel pasif jimnastik aleti, vücuda faradik(düşük frekanslı mekanik bir akım olup herhangi bir yan etkisi yoktur) akım verir. Böylece seans boyunca kaslar efor sarf edilmeden çalıştırılmış olur.

Uyarıcı akım kasları kasıp,gevşetir.Yattığınız yerden egzersiz yapmanızı sağlar.Kasların hareketinin iki yararı olur;kaslarda aktif spor etkisi yarattığı için depolanmış yağların enerjiye dönüşerek harcanmasını sağlar,elastikiyetini kaybetmiş kasların sıkılaşmasını sağlar.Selülitli doku da çözünür.Böylelikle yağ hücrelerini küçültür ve spor yapılmış gibi bir görüntüyü daha kısa sürede sağlar.

Bu işlem, diyet yapıldıktan sonra belli bölgelerde kalan yağ kümelerinden kurtulmak,elastikiyetini kaybetmiş kas dokusunu güçlendirmek için yapılır. Eğer kilo probleminiz varsa ve direk çözüm olarak pasif jimnastiği düşünüyorsanız bu çözüm yetersiz kalır. Bu işlem yapılan diyetler sonrasında ve diyet ile birlikte çözüm olan, spor için fazla vakit kaybetmeden dengeli bir şekilde incelmek için iyi bir çözümdür.

İşlem etkisinin gözlenmesi tıpkı spor yapılınca gözlenen etkiler gibidir. Spora devam ettikçe gözlenen etkiler gibi pasif jimnastik seansları da tamamlandıkça etkiler daha gözle görülür hale gelir.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?
Bölgesel zayıflama istenilen hemen hemen her bölgede uygulanabilir.

Göbek,kol,bacak,basen başlıca uygulama alanlarıdır.

Kimlere Uygulanabilir?
Gebelikte,kalp pili(pacemaker),tümör ve epilepsi(sara),multıple skleroz(kas hastalığı) olmayan kişilerde uygulama yapılabilir.

Tedavi Kaç Seans Uygulanabilir?
Bu konu için önerilen şey diyet ve idame ettirici işlev için uzun vadede yinelenen pasif jimnastik işlemleridir.

Bölgesel problemleriniz, hangi bölgeye ne derece bir işlem uygulanacağı seans sayısını belirler. Çok yoğun olmayan problemler için ortalama seans sayısı 10 – 12 dir.

Seans Süresi : 40 dakikadır.

Bu işlem pasif bir spordur bu nedenle,diğer işlemler kombine edilebilir.Diğer işlemlerle kombine edilerek etkisi daha da arttırılabilir.

Dr. Cilek CAN

  • CİHAZLARIMIZ

  • Ziyaretçi Defteri

  • Takvim

  • İstatistik

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Dr. Dilek CAN  - BİGEST (Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam Merkezi)