Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?Nasıl uygulanır?

İstenmeyen bölgesel yağlar, bay-bayan günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır.

Bu konuda en son teknoloji ise, soğuk lipoliz yöntemidir.Cerrahi bir yöntem olmaması ve uygulama sonrası günlük yaşantıya devam etmede herhengi bir etkisi olmaması nedeniyle sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen,kilo kaybı olsa dahi dirençli yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak ve ısıtarak , zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme tedavisidir. Yöntem gayet kolaydır; Cihaz, özel bir başlığa sahiptir. Yağ eritilmesi istenen bölgeye cildinizin artan ve azalan sıcaklıktan etkilenmemesi için yerleştirilen mendiller sonrası bu özel başlık yerleştirilerek tedaviye başlanır. Başlık konulduğu bölgeyi vakumlayarak tedavi edilen bölgeyi hazneye hapseder ve  soğutur,ısıtır.Vakumlu olması nedeniyle vakumlama işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir acı, ağrı duymadan 45 dakika boyunca tedaviye devam edilirken, hasta bir yandan dinlenir. 45 dakikadan sona erdiğinde, cihaz işlemi durdurur ve hasta hemen normal hayatına geri dönebilir. Sonuçlar uygulamadan hemen sonra çok hafif olarak başlar ve en iyi sonuçlar 2 ila 4 ay sonrası alınır.Uygulama bölgesindeki yağ dokusunun %20-%40 oranında azalmasını sağlar.

Şu andaki başlıkları ile, üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Soğuk Lipoliz Sistemi Nasıl İncelme Sağlar?

Uygulanan 45 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis(kontrollü hücre ölümü) sürecine girmelerine neden olur. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

Hamilelere, kriyobulinemi (kriyoglobülin) olarak bilinen ve laboratuvar koşullarında vücutta 37 C nin altında çökelen proteinlerin var olması), paroksismal cold hemoglobinüri (soğukta beliren morluklar), raynaud sendromu (soğuktan dolayı kan damarları kasılır ya da daralır ve kan akımı büyük ölçüde azalır) gibi hastalıklarda uygulanmaz.Hamilelerde doğumdan 3 ay sonra,sezeryan ameliyatından sonra ise yara yeri iyileşmesi olduktan sonra uygulanabilir. Bahsedilen hastalıklara sahip olmayan kişilere uygulandığında, herhangi bir yan etkisi gözlenmemiş olup, tedavi yerlerinde geçici morarma, hafif sertlik gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Soğuk lipoliz yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırır ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede deri altındaki yağ tabakası incelir.

Neden Soğuk Lipolizi Seçmelisiniz?

Bu yöntem,yoğun ve kalıcı lokal yağ dokularını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir.Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecede soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar.Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut hatlarında düzenli ve orantılı bir incelme görülür.Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökme olmaz.

Uygulama sonrası merkezimize geldiğiniz gibi yürüyerek çıkar,günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.Sonuç almamak gibi bir durum olmayıp,diyet ve spor ile desteklendiği sürece mükemmel bir sonuç alabilirsiniz.

Bölgesel yağlanma sorununuz varsa,kilonuz normalin biraz üzerindeyse 1 seans yeterli olacaktır.

Dr. Dilek CAN

  • CİHAZLARIMIZ

  • Ziyaretçi Defteri

  • Takvim

  • İstatistik

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Dr. Dilek CAN  - BİGEST (Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam Merkezi)